Ще одній категорії чоловіків можуть дозволити виїздити за кордон

Чоловікам, які працюють в IT-сфері, можуть дозволити виїздити за кордон під час дії воєнного стану. Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков в інтерв’ю «Фактам ICTV».

За його словами, причиною такого рішення є те, що наразі IT-галузь – одна з ключових в українській економіці, а частина компаній цієї сфери не тільки не знизили темпи ведення бізнесу під час війни, а й нарощують його, а також активно сплачують податки наперед, підтримуючи економіку країни. Часто питання нарощення бізнесу залежить від залучення нових клієнтів.

«Є такі речі, як конференції, бізнес-форуми, на яких потрібно бути присутніми, демонструвати свій бізнес та залучати нових клієнтів. Це можна було відкладати на місяць-другий, але тепер ситуація така, що відкладати вже нема куди», – наголосив заступник міністра.

Наразі Мінцифри спільно з Мінекономіки розробляють механізм, за яким айтішнікам дозволять виїжджати за кордон на короткий термін (до 2-3 тижнів) за умови гарантій, що людина повернеться після вирішення робочих справ.

Випускатимуть не всіх – одна компанія зможе подати обмежений список осіб – попередньо, йдеться про не більше 10% працівників. Списки розглядатимуть у Міноборони та Мінекономіки, які й ухвалюватимуть рішення щодо надання дозволів на виїзд.

Нагадаємо, раніше радник міністра МВС хотів випускати чоловіків за кордон за гроші.