Шахраї «полюють» на українців і за кордоном

Шахрайські схеми ширяться не лише в Україні. Нещодавно влада Польщі повідомила про схему, метою якої є заволодіння персональними даними українців.

Як зазначили в управлінні в справах іноземців Польщі, йдеться про оголошення з QR-кодом на вулицях та електронні листи із закликом до українців повідомляти про своє перебування на території Польщі.
Зловмисники повідомляють українців про нібито необхідність їх реєстрації за спеціальною формою, яка, однак, не діє в польському законодавстві. Втім, управління в справах іноземців Польщі не займається збором такої інформації.

У повідомленні наголошується, що це спроба отримання персональних даних українців. В управлінні просять не звертати на це уваги.

Також у відомстві розповіли про несправжній електронний лист. У ньому шахраї видають себе за секретаріат департаменту міжнародних справ та міграції МВС. У ньому також йшлося про необхідність нібито повідомляти про біженців з України за формою, прикріпленою до повідомлення.

Українцям нагадують, що правильні адреси електронної пошти Міністерства внутрішніх справ та адміністрації або управління в справах іноземців завжди містять такі домени: @mswia.gov.pl та @udsc.gov.pl відповідно.

Фото: Urząd do Spraw Cudzoziemców