Кількість внутрішніх переселенців в Україні сягнула 12 мільйонів

Станом не середину січня 2023 року, згідно з даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, кількість внутрішньо переміщених осіб становила 4 млн 867 тис. 106 людей. Проте як днями заявила очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук в інтерв’ю Українському радіо, ще 7 млн людей перемістилися до безпечніших регіонів, проте офіційно не зареєстровані як ВПО.

«Ми говоримо про 1,5 мільйона людей-переселенців до 24 лютого 2022 року. А зараз ми говоримо лише про щонайменше 5 мільйонів переселенців, які лише зареєстровані. А незареєстрованих статистика оцінює в 7 мільйонів. Це величезна держава в державі, бо деякі європейські держави менші, ніж ми зараз говоримо про кількість людей, які перемістилися», — наголосила міністерка.

Зазначимо, що згідно з даними Державної служби статистики, станом на 1 лютого 2022 року кількість населення в Україні становило 41 млн 130 тис. 432 особи. Тобто більше як чверть українців стали внутрішніми переселенцями. Окрім цього, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з 24 лютого 2022 року по 7 березня 2023 року включно в Європі шукають притулку 8 108 448 біженців з України.

Нагадаємо, нещодавно міністерка соціальної політики Оксана Жолнович заявляла, що кількість внутрішньо переміщених осіб зменшується.

Фото: dengi.informator.ua