Як отримати посвідчення УБД

Як можна отримати статус учасника бойових дій, які документи потрібно надати та хто саме ухвалює відповідне рішення, нагадали в Українському ветеранському фонді.

Хто саме ухвалює рішення про надання статусу УБД?

Відповідне рішення ухвалюють:

– комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Їх утворюють у Міноборони, МВС, Мін’юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Офісі Генерального прокурора, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДФС;
– міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яка утворюється Мінветеранів у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання, та стосовно осіб, що перебували в добровольчих формуваннях до набрання чинності Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

На підставі чого ухвалюють такі рішення?

Рішення про надання статусу УБД ухвалюють на підставі:

– зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців;
– особистим зверненням військовослужбовця;
– особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Які документи потрібно надати?

Потрібно подати копії не менше як одного з таких документів, який підтверджує безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією росії:

– витяги бойових донесень;
– витяги з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
– витяги з вахтових журналів;
– копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв;

Додатково можуть надаватися й інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання бойових (службових) завдань.

Куди подавати документи?

Цю інформацію можна отримати на безплатній консультації від юристів Українського ветеранського фонду. Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаватимуться у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Заявку можна залишити за посиланням.

Фото: konkurent.ua