Військовим збільшили основне грошове забезпечення та зменшили додаткове

З 1 лютого додаткову грошову винагороду військовослужбовцям нараховуватимуть по-новому. Про зміну підходу до її нарахування повідомили в Міністерстві оборони.

Йдеться про виплати 30 тис. та 100 тис. грн, запроваджені постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168.

Як зазначають у відомстві, зміна підходу до нарахування винагороди пов’язані з необхідністю диференціації її розміру, адже він є фіксованим і однакові виплати отримують як ті, хто знаходиться в тилу, так і ті, хто бере безпосередню участь у бойових діях.

Зміни торкнуться: військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.

При цьому зміни не стосуватимуться винагород військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях, а також сімей полонених та зниклих безвісти. За ними виплати зберігаються.

Водночас з 1 лютого збільшать розміри щомісячного основного грошового забезпечення військових — його мінімальний рівень має становити:

– для ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби — не менше як 20 100 грн;
– для осіб рядового й начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Національної поліції України — не менше ніж 17 000 грн.