Військовим можуть дозволити закордонні відпустки

Незабаром чинні військовослужбовці можуть отримати право під час своїх відпусток виїжджати за кордон. Відповідний законопроєкт № 8429 зареєстровано 6 лютого. Детальніше про нову ініціативу розповів автор потенційного закону, народний депутат Анатолій Остапенко. 

«До мене, як до голови підкомітету Верховної Ради з питань соціального захисту прав ветеранів, звертаються військовослужбовці, мобілізовані та їхні сім’ї з проханням надати право тимчасового виїзду за кордон нашим захисникам під час їхніх відпусток. Таке право надасть нашим захисникам віру в майбутнє й слугуватиме певною реабілітацією, психологічним перезавантаженням», зазначив депутат.

Він пропонує внести необхідні доповнення до Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Зміни передбачають, що під час дії воєнного стану військовослужбовці отримають право використати відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин для виїзду за кордон з метою відвідування своїх рідних. Проєкт закону містить чіткий перелік рідних, до яких можна буде виїхати: дружина, чоловік, батько, матір, вітчим, мачуха, син, донька, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра або особа, на вихованні якої перебував військовослужбовець.  

Майбутній закон стосуватиметься військових, які брали участь у бойових діях не менше ніж 90 днів. Тривалість відпустки до десяти днів. При цьому додатково надається ще час на проїзд до місця проведення відпустки та назад, але не більше ніж три доби в один кінець. Виплата грошового забезпечення на час відпустки зберігається. 

У проєкті уточнюється, що надання таких відпусток здійснюватиметься за умови одночасної відсутності не більше ніж 5 % загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Надаватиметься така відпустка за рішенням командира в порядку черговості.

За словами Анатолія Остапенка, на ухвалення законопроєкту може піти від двох до трьох місяців від розгляду в комітетах до остаточного голосування в залі парламенту. До того ж Кабінет Міністрів має ухвалити додатковий порядок, що визначить перелік дозвільних документів і унормує процедуру виїзду. Окрім цього, треба вирішити питання секретності щодо військових, які є носіями військової таємниці.  

«Будемо намагатися зробити це якомога скоріше, тому що вже рік повномасштабної війни. Наші військовослужбовці потребують цієї підтримки. Відвідавши своїх рідних, вони повернуться з відновленими силами, отримають більше мотивації, щоб воювати й вибити ворога з нашої території», зауважив законотворець.

Фото: voladm.gov.ua