Ветерани отримають грошову допомогу до Дня Незалежності

Разову грошову допомогу до Дня Незалежності українські ветерани та особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають і цього року. Як повідомили в Мінсоцполітики, здійснення відповідних виплат затвердив Кабмін, ухваливши 21 липня постанову «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань».

Цього року йдеться про виплати в розмірі від 450 до 3100 грн.

Кошти отримають:

  1. Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
  • I групи — 3100 грн;
  • II групи — 2900 грн;
  • III групи — 2700 грн.
  1. Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків — 1000 грн.
  2. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 3100 грн.
  3. Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 650 грн.
  4. Члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України — 1000 грн.
  5.  Учасники війни та колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 грн.

Фото: glavcom.ua