Ветерани й родини загиблих захисників та захисниць отримають грошову компенсацію для придбання житла

У 2023 році житлом за рахунок коштів державного бюджету буде забезпечено більше ніж 2 000 ветеранів, родин загиблих захисників та захисниць. Рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України у 24 березня. Зміни щодо удосконалення порядків виплат грошової компенсації для придбання житла внесені до постанов КМУ №280, №719 та №214.
Право на отримання грошової компенсації для придбання житла буде надаватись ветеранам війни з інвалідністю I – II групи, яка настала внаслідок військової агресії рф проти України, та родинами загиблих (померлих) захисників і захисниць.

Також отримати компенсацію зможуть одержувачі:
– яким вона була призначена у 2018-2022 рр. і до цього часу не виплачена;
– які після повномасштабного вторгнення рф вимушено перемістилися з території, де ведуться бойові дії, чи тимчасово окупована рф, за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО.

Передбачено, що у 2023 році Міністерству у справах ветеранів буде здійснено розподіл субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації за трьома бюджетними програмами в обсязі 5,5 млрд грн двічі – в квітні та червні (для осіб, які перемістились після 24.02.2022 р.).

Нагадаємо, отримати до 26 тисяч на навчання зможуть військові та люди з інвалідністю

Фото: Delo.ua