В Україні реалізують п’ять великих проєктів для ветеранів та членів їхніх сімей

В Україні планують реалізувати низку проєктів у рамках ветеранської політики. Їх презентувала під час засідання секторальної робочої групи «Захист прав ветеранів» очільниця Мінветеранів Юлія Лапутіна.

За її словами, усі проєкти направлені на успішну інтеграцію військовослужбовців після завершення служби в суспільство та громаду.

Серед проєктів:

1. Впровадження 25 «Сервісних офісів» для ветеранів та їхніх родин. Його розроблено для запуску у ЦНАПах «Єдиного вікна» для отримання захисниками та їхніми рідними швидких та якісних адміністративних послуг. Реалізацію пілотного проєкту розпочнуть з Дніпра.

2. Будівництво Центру психологічної реабілітації «Бородянка-центр» за сучасною моделлю охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

3. Розбудова мережі «Центрів ветеранського розвитку» на базі закладів вищої освіти у всіх регіонах України. Їхнім завданням буде навчання, перепідготовка, підвищення кваліфікації, сертифікація навичок ветеранів та членів їхніх родин. Перші три центри з’являться у Вінниці, Дніпрі та Львові.

4. Запуск «Всеукраїнського дослідження потреб ветеранів», що дозволить провадити ефективну ветеранську політику.

5. Забезпечення житлом ветеранів на умовах пільгового іпотечного кредитування. Наразі на квартирному обліку перебуває 25 тисяч учасників бойових дій.

Нагадаємо, за прогнозами, після війни 10 % населення України будуть ветеранами.

Ілюстративне фото: Shutterstock