Українські військовополонені зможуть листуватися з рідними, дотримуючись певних правил

Українські військові, які перебувають у полоні в росії, зможуть листуватися з рідними. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, відповідних домовленостей досягнули під час перемовин Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Національного інформаційного бюро при Мінреінтеграції та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Листування з військовополоненими гарантоване статтею 71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Відповідно до неї, військовополоненим дозволено як надсилати, так і отримувати листи та поштові картки.

Організацією доставлення листів в обидва боки займатиметься Національне інформаційне бюро за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Для збільшення ймовірності того, що лист надійде, потрібно дотримуватись певних правил, а саме:

1. Листи мають бути політично-нейтральними, не надавати оцінку військовим діям чи політичній ситуації, а також не передавати інформацію, що може нашкодити українським військовим. В іншому випадку лист може не потрапити до отримувача, оскільки держава-одержувач має право цензурувати листи.
2. У листах можна розповідати про сімейні новини, підтримувати військовополоненого, а також вкладати туди дитячі малюнки.
3. Не варто в листах повідомляти про ваше місце проживання, номери телефонів, електронні адреси та іншу інформацію, яку можна використати для ідентифікації осіб. Адресу проживання варто зазначати лише на зовнішньому конверті.
4. Потрібно правильно підписати та запакувати лист — це пришвидшить та спростить передання його адресату:

– потрібно підготувати два конверти — внутрішній (меншого розміру Е-65 (110х220 мм) та зовнішній (більшого розміру С-62 (162х229 мм);
– внутрішній конверт потрібно підписувати виключно російською мовою, вказавши в полі для відправника своє ім’я та прізвище або ступінь споріднення («мать, отец, жена, муж, сестра, брат» тощо). Адресу проживання НЕ ВКАЗУВАТИ. У полі для одержувача вказати його прізвище, ім’я, по батькові, а також число, місяць та рік народження.
– внутрішній конверт потрібно вкласти в зовнішній. Зовнішній потрібно підписати, вказавши своє прізвище, ім’я та адресу, і направити на адресу:
а) Укрпошта: ДП «Український національний центр розбудови миру», бульвар Чоколівський, 13, м. Київ, 03186 (безкоштовно, зазначивши на конверті «СЛУЖБА ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ» — бажано виділити іншим кольором);
б) або Нова пошта: відділення №321, м. Київ, Богорадо Олена Василівна, тел.: 050-513-49-99 (коштом отримувача, тобто безкоштовно для вас).

Нагадаємо, звільнені з полонону, а також родини полонених мають право на грошову допомогу від держави в розмірі 100 тисяч гривень.