У Києві реабілітувати поранених захисників допомагатимуть шиншили та кролики

Під час лікування в медичних закладах столиці захисників забезпечуватимуть безкоштовною соціальною реабілітацією із застосуванням анімалотерапії. Як наголосила заступниця голови Київської міської держадміністрації Марина Хонда, це забезпечить подвійний ефект від лікування.

Реабілітологи працюватимуть з пацієнтами в перервах між медичними процедурами. Для втілення проєкту в одному з медзакладів, який займається реабілітацією військових, розмістили частину міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації людей з інвалідністю. Фахівці центру застосовуватимуть для реабілітації арттерапію (різні види мистецтв), буктерапію (читання та обговорення книг), ігротерапію та анімалотерапію (спілкування із тваринами).

За словами реабілітологів, саме спілкування з тваринами соціалізує захисників та допомагає їм розкриватися.

«Спілкування з тваринами може розслабити людину та дати можливість психологам з нею працювати. Як говорять фахівці, приблизно через два тижні анімалотерапії люди починають відкриватися, бо найбільша проблема, особливо тих, хто був у полоні, – це тактильність. Люди не готові комунікувати і дозволяти, щоб до них доторкнулися, і саме спілкування з тваринами їх соціалізує», — наголосила  Марина Хонда.

Тварин в медзаклад привозитимуть щотижня з Київського зоопарку. Це шиншили, кролики, морські свинки та черепахи.

Фото: КМДА