Пенсійні нововведення, оформлення пільг ветеранам за електронним посвідченням, медична допомога українцям на окупованих територіях: ключові теми соціалки минулого тижня

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальні сфері країни з 16 по 22 січня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Можливість докупити стаж через «Дію» та «задонатити» пенсіонерам: нововведення пенсійної системи

У грудні набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі в загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» від 04.11.2022 № 2734-ІХ. Одним з його нововведень є те, що тепер укладати угоду про добровільне страхування можна в застосунку «Дія».

Про зниклих безвісти можна повідомляти з-за кордону

Як нагадують в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, повідомили про зниклих безвісти рідних можна не лише з території України, а й з-за кордону.

Телефонувати можна за номерами: (095) 896-04-21; (099) 792-01-26.

Ветеранам дозволили оформлювати пільги за електронним посвідченням

Процедуру звернення ветеранів до органів Пенсійного фонду для оформлення пільг спростили. Таке рішення Кабмін ухвалив постановою від 17.01.2023 № 37 «Про внесення змін до пункту 5 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги».

Відповідно до нього, при зверненні до ПФУ для внесення інформації про них до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, можна пред’являти сформоване в «Дії» електронне посвідчення ветерана, а не його паперовий оригінал.

Інші новини, які цікавили українців:

Хворих херсонців евакуювали на Львівщину

Пацієнтів літнього віку із медичних закладів Херсону евакуювали на Львівщину. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Фахівці Львівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф та їхні польські колеги зустріли пацієнтів та скерували на подальше лікування у медзаклади області. Для цього залучили 26 карет «швидкої».

Накопичені пенсії можна буде передавати у спадок

На відміну від солідарних пенсій, накопичувальні можна буде передавати у спадок. Про це заявила заступниця міністерки соцполітики Дарія Марчак під час телемарафону, коментуючи впровадження другого рівня пенсійної системи.

«Накопичувальна пенсійна система передбачає, що накопичення стають вашою приватною власністю. Відповідно ця приватна власність у разі, якщо з вами щось відбувається, переходить до ваших нащадків, спадкоємців, якщо ви визначите окремих спадкоємців. Тобто незалежно від того, як буде розвиватися ваше життя — це вже ваші гроші, на які маєте право тільки ви», — наголосила посадовиця.

Українців попереджають про небезпеку перебування на льоду

Частою причиною нещасних випадків у зимовий період є перебування на льоду. Як нагадують в управлінні з організації пожежно-профілактичної діяльності у державних установах ГУ ДСНС у м. Києві, такі випадки найчастіше трапляються через нехтування елементарними правилами безпеки.

У Фінляндії автоматично продовжать дозволи на проживання для українців

Посвідки на проживання для українців, які через війну евакуювалися до Фінляндії, автоматично продовжать ще на рік. Як повідомляє «Європейська правда», про це заявили в міграційній службі.

Таким чином, українцям, в яких уже є дозволи на проживання, для їх продовження не потрібно особисто звертатися до міграційної служби. Їхні посвідки автоматично продовжать до 4 березня 2024 року, про що їх проінформують смс-повідомленням.

8,5 тис українців на деокупованих територіях отримали медичну допомогу

8 567 українців, із них 380 – діти, що мешкають на деокупованих територіях Київської, Херсонської, Миколаївської та Харківської областей, отримали медичну допомогу команд медицини катастроф. Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України.

Команди медицини катастроф почали свою роботу в Україні з квітня на звільненій Київщині. Відтоді вони постійно виїжджають на територію деокупованих громад і надають медичну допомогу тим, хто упродовж тривалого часу був позбавлений її через окупацію. Наразі медики відвідали вже 137 населених пунктів.