Допомогу родинам поранених і загиблих на фронті не оподатковуватимуть

Депутати звільнили від оподаткування благодійну допомогу, виплачену родинам поранених і загиблих учасників бойових дій. Відповідний законопроєкт №7506-1 Верховна Рада підтримала 292 голосами.

Норма про звільнення від оподаткування відповідної допомоги діяла з 2014 року, проте у березні була скасована, тож тепер її повернули.

Від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та від військового збору, незалежно від суми благодійної допомоги, звільнені такі члени сім’ї поранених та загиблих учасників бойових дій:

– дружина/чоловік, яку не одружилися вдруге;
– батьки, якщо вони до досягнення особою повноліття не були позбавленні батьківських прав;
– баба/дід, якщо батьки померли;
– неповнолітні діти;
– повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою навчання у закладах професійної, фахової передвищої чи вищої освіти, до закінчення ними відповідних закладів, але не більше ніж до досягнення 23 років;
– повнолітні діти, які не мають своїх сімей;
– повнолітні діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
– утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.

Допомогу дозволяють не оподатковувати до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф.

Нагадаємо, при встановленні вищої групи інвалідності одноразову допомогу військовим збільшать.