Цього року захисників уже зможуть ховати на Національному військовому меморіальному кладовищі

Будівництво Національного військового меморіального кладовища розпочнуть якнайскоріше, щоб першу чергу можна було здати до кінця 2023 року.

Про це заявив перший заступник міністерки у справах ветеранів України Олександр Порхун під час телемарафону.

«Технічно і документально роботи розпочалися. Було отримано низку технічних умов щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища», — наголосив він.

Зараз триває конкурс на ескізний проєкт кладовища.

За ухваленою в серпні постановою Кабміну кладовище збудують на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області.

«Місце розташування було обрано за такими критеріями: загальна площа земельної ділянки має бути більше ніж 100 гектарів з урахуванням санітарних норм та можливістю будівництва меморіального комплексу, зручна локація з наявним громадським транспортом, можливість проведення офіційних церемоніальних заходів. І найголовніше — ділянка не повинна мати юридичних перепон, які здатні зупинити будівництво НВМК», — розповів Порхун.

Окрім самого кладовища на території меморіального комплексу будуть розташовані музей, ритуальна будівля, сучасний крематорій та інші споруди, необхідні для організації почесних поховань. Передбачені як традиційні поховання, так і поховання в колумбарії.

На будівництво комплексу в 2023 році витратять 65 млн грн. Втім, фінансування продовжать і у 2024-му.

Читайте також: Перші добровольці отримали посвідчення УБД.

Ілюстративне фото: Pexels