Відмовитися від соціальної допомоги та житлової субсидії можна з-за кордону

Відмовитися від різних видів соціальних допомог, субсидій чи пільг на оплату житлово-комунальних послуг можна дистанційно, що значно спрощує цей процес для українців, які через війну евакуювалися за кордон. Про це розповіли в Міністерстві соціальної політики України.

Для відмови від соціальних допомог потрібно дотримуватися такого алгоритму:

 1. Написати відповідну заяву в довільній формі з зазначенням таких обов’язкових реквізитів:
 • назва органу соцзахисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача допомоги;
 • адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адреса електронної пошти (за наявності);
 • вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).
 1. Надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідного органу соцзахисту населення в Україні.

Контакти органів соцзахисту можна знайти на сайтах районних держадміністрацій, виконавчих органів міських та районних у містах рад. Якщо органи соцзахисту перебувають на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій, заяву потрібно надіслати до департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації.

Після отримання заяви та припинення виплат громадянину надішлють копію довідки про неотримання допомоги звичайною чи електронною поштою. Щоб отримати таку довідку, потрібно вказати необхідність її отримання в заяву.

У разі відмови від субсидій чи пільг на оплату ЖКП, відповідну заяву потрібно надіслати до органів Пенсійного фонду, контакти яких можна знайти за посиланням. У заяві необхідно вказати:

 • назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача житлової субсидії/пільги;
 • адресу зареєстрованого/задекларованого або фактичного місця проживання/перебування;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адресу електронної пошти (за наявності);
 • вид державної підтримки (наприклад, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг; житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; або пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, пільги на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу).

За необхідності отримання довідки про припинення виплат, про це також потрібно повідомити в заяві.

Фото: fakty.ua