Розмір мінімальної зарплати можуть переглянути наступного року

Хоч у проєкті державного бюджету на 2023 рік не передбачено зростання мінімальної заробітної плати, проте її показники можуть переглянути наступного року. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко під час телемарафону.

За його словами, проєкт держбюджету на наступний рік формувався на тих показниках, які є на поточний момент. Закладені показники можуть переглянути за умови стрімкого економічного зростання.

«У базовому сценарії на сьогодні передбачено те, що мінімальна заробітна плата росте в грудні поточного року до 6700 грн і наступного року всі показники закладені з урахуванням цієї фіксованої величини. Звичайно, ми можемо говорити про те, якщо буде відновлюватися достатньо стрімкими темпами економічне зростання, то це неодмінно вплине і на сферу оплати праці. Якщо все розвиватиметься по оптимістичному сценарію, ми не виключаємо варіант того, що можна буде потенційно переглядати і ці показники», – наголосив Музиченко.

Додамо, що за прогнозами Кабміну, інфляція в 2023 році може сягнути 30%.

Нагадаємо, у жовтні зросте мінімальна зарплата до 6700 грн, а у грудні на українців чекає підвищення прожиткового мінімуму.