На підняття пенсій і соцдопомог додатково витратять 75 мільярдів

У зв’язку з черговим підняттям прожиткового мінімуму, яке відбудеться в грудні, видатки з держбюджету на пенсії та соціальні допомоги зростуть на 75 млрд грн. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, прожитковий мінімум ще жодного року не був наближений до реальних потреб людей, проте загальна сума на його збільшення потрібна немаленька.

«У законодавстві прожитковий мінімум ще жодного року не був наближений до реальних потреб. Ми чесно розуміємо – щороку занижений. У грудні в нас буде підвищення прожиткового мінімуму на 3,2%. Це зразу збільшує видатки на всі допомоги і пенсії, які ми повинні обрахувати, при тому, що ми нікому нічого не додаємо, на 75 млрд грн. Тобто цей прожитковий збільшується в абсолютному виразі на невелику суму, але загальна кількість усіх перерахунків додає до наших програм 75 мільярдів – і це немаленькі гроші», – наголосила Жолнович.

Окрім того, посадовиця зазначила, що найближчим часом у Мінсоцполітики презентують вихід з цієї ситуації для найвразливіших верств населення.

«Тим не менше, ми зараз думаємо, і я впевнена, найближчим часом уже презентуємо вихід з цієї ситуації, щоб усе-таки збільшити можливість допомогти людям і отримати допомогу тим, хто опиниться на межі бідності і в скрутному становищі. Можливо, це буде іншим інструментом, ніж прожитковий мінімум», – розповіла вона.

Нагадаємо, пенсії також планують збільшити коштом меценатів.