Мінсоцполітики працює над новими цифровими послугами

В Міністерстві соціальної політики розповіли про цифрові рішення, над якими працюють спільно з Міністерством цифрової трансформації та міжнародними партнерами.

Доступ до якісних послуг, ефективна система соціальної підтримки, включення людей з інвалідністю у суспільне життя, виховання дітей у сім’ях і цифровізація надання соціальних виплат та послуг – це основні цілі, на яких сьогодні зосереджене відомство. На цьому наголосив заступник Міністра соцполітики Костянтин Кошеленко, який курує питання цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

«Через застосунок Дія доступне отримання довідки і допомога на проживання ВПО, а також зміна адреси та зняття з реєстрації. Реалізовано цикл послуг із всиновлення, починаючи з онлайн-консультації. Ми розвиваємо Єдину інформаційну систему соціальної сфери, створюючи підґрунтя для того, щоб сервісів за напрямами Мінсоцполітики в Дії ставало більше», – зазначив посадовець.

Довгостроковою стратегією, за його словами, є автоматичні послуги та інформаційні обміни.

«Обміни між державними реєстрами дуже полегшують життя громадянину, коли він не повинен витрачати час на збір довідок у різних держустановах. Тому ми крок за кроком будуємо  єдину інформаційну систему, яка покриватиме дані всіх відомств і міститиме верифіковану достовірну інформацію», – розповів Костянтин Кошеленко.

Окрім цього міністерство працює над осучасненням системи  Централізованого банку даних осіб з інвалідністю. Впроваджуються й інші електронні алгоритми у напрямку соціальних послуг.

«Наше основне завдання – зробити так, щоб надання соціальних послуг та здійснення виплат відбувалися в швидкий і зручний спосіб. Тому продовжуємо працювати над цифровими рішеннями, які спростять життя і громадянам, і працівникам соціальної сфери», – підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, що Замінити посвідчення водія й отримати довідку про несудимість також можна в «Дії»

 

Фото: Мінцифри