Як отримати допомогу малозабезпеченим сім’ям

З 1 січня частину соціальних допомог продовжили автоматично. Проте для продовження виплат, які пов’язані з майновим статусом, їх отримувачам потрібно повторно звернутися до органів соцзахисту, місцевого самоврядування чи ЦНАПів. Йдеться, зокрема про допомогу одиноким матерям, а також соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Сьогодні Соціальна інформаційна платформа розповість, як отримати допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Хто має право на отримання такої допомоги?

Сім’ї, які постійно проживають на території України й з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї.

До складу малозабезпеченої сім’ї заявника включаються:

– чоловік, дружина, рідні та усиновлені діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти до досягнення 23 років і не мають власних сімей;
– неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками;
– непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їхньому утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів;
– особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею;
– жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю і мають спільних дітей. При цьому діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти до досягнення 23 років і не мають власних сімей, включаються до складу сім’ї незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування.

Особи, які перебувають на повному державному утриманні, до складу сім’ї не включаються.

Який розмір допомоги?

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім’ї.

Як надовго призначається допомога?

На шість місяців.

Куди звертатися для отримання допомоги?

– до структурних підрозділів з питань соцзахисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;
– виконавчих органів сільських, селищних, міських рад;
– центрів надання адміністративних послуг.

Які документи потрібно подати?

1. Заяву про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям
2. Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги
3. Довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях (за наявності).
4. Довідку про доходи в разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соцзахисту населення.

Який термін розгляду заяви?

10 календарних днів.

Ілюстративне фото: благодійний фонд Ріната Ахметова