Роботодавці матимуть альтернативу працевлаштуванню людей з інвалідністю

Незабаром роботодавці зможуть обирати — виконувати квоти щодо працевлаштування людей з інвалідністю чи підтримувати їх іншим чином. Це передбачено законопроєктом № 5344, який знаходиться на розгляді Верховної Ради. Подробиці законопроєкту розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону.

За її словами, наявна система працевлаштування осіб з інвалідністю, заснована на квотному принципі та системі штрафів у разі їх невиконання, неефективна. Наразі працевлаштовано лише 16 % людей з інвалідністю, тоді як в країнах Європи цей показник становить 55 %.

Для покращення ситуації законопроєктом № 5344 пропонується скасування штрафних санкцій та надання можливості роботодавцям обрати один з варіантів підтримки людей з інвалідністю:

– платити безумовний цільовий внесок на підтримку працевлаштування людей з інвалідністю;
– самому брати людей з інвалідністю на роботу та отримувати підтримку;
– купувати продукт у соціальних підприємств, які вже працевлаштували 50 і більше відсотків людей з інвалідністю.

Окрім цього, роботодавці, які братимуть у штат 50 і більше людей з інвалідністю отримуватимуть пільги від держави. Також особи з інвалідністю отримуватимуть соціальний супровід після працевлаштування — таку послугу зможуть надавати громадські організації, компанії-надавачі та приватні агентства зайнятості, за що отримуватимуть кошти від держави.

У першому читанні законопроєкт № 5344 мають розглянути до кінця лютого, а в цілому — у другому кварталі 2023 року.

Нагадаємо, для людей з інвалідністю також планують відкрити автошколи.

Фото: Мінсоцполітики