Для військових спростять процедуру протезування

Незабаром для військових спростять процедуру протезування. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону.

За її словами, наразі процедура підтвердження необхідності протеза — досить довга через бюрократичні моменти під час отримання висновку військово-лікарської комісії.

«На жаль, бюрократія в цих ВЛК побудована таким чином, що важко отримувати цей висновок. Є потреба отримувати первинні документи від командирів. Це паперові документи, вони не завжди їх вчасно видають, тому що на передовій», — розповіла очільниця Мінсоцполітики.

Як зазначила посадовиця, наразі вже готовий законопроєкт, який значно спростить цю процедуру, а висновок ВЛК для протезування не вимагатимуть.

«Ні інвалідності, ні ВЛК, ні довідки від командира. Достатньо, щоб був лікарський висновок, що людина потребує протеза», — наголосила Жолнович.

За словами міністерки, постанову ухвалять після погодження в усіх необхідних центральних органах влади орієнтовно за два-три тижні.

Очільниця Мінсоцполітики також нагадала, що військові, які отримали поранення внаслідок захисту батьківщини, мають право на отримання трикратної суми на протез.

Нагадаємо, право на отримання безкоштовного протеза має кожен українець, який цього потребує. Для цього не потрібно встановлення інвалідності.

Фото: ukrinform.ua