Кількість соціальних послуг хочуть розширити

В Україні хочуть розширити кількість соціальних послуг. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За її словами, наразі соціальна політика в Україні зосереджена більше на грошових виплатах, а має бути саме на послугах.

«У нас, в основному, соціальну політику міряють по виплатах. А в цілому світі це насамперед сервіс і послуга. Коли людей зустріли, супроводили, пояснили, забезпечили їм весь комплекс прав, які є, і розказали, як ним скористатися. Це знижує рівень стресу в людини, надає більше розуміння й дозволяє швидше адаптуватися. Ми маємо нашу соціальну політику перебудувати саме таким чином», — наголосила посадовиця.

Окрім цього, очільниця Мінсоцполітики зазначила, що грошову допомогу хочуть зробити більш адресною й стимулювати людину до економічної самостійності.

«Якщо людина потрапляє в кризу, наприклад, у бідність, то це не має бути постійно — людина має мати стимули виходити з цього, шукати собі роботу, змінювати своє життя, якось верифікувати свої видатки, щоб не залишатися в такій ситуації», — заявила міністерка.

Нагадаємо, під час війни на соцвиплати пішло понад 734 млрд грн.

Фото: undp.org