На Франківщині відкрили кабінет безбар’єрного доступу для жінок

У місті Городенка Івано-Франківської області відкрили кабінет безбар’єрного доступу для жінок. Як повідомила «Суспільному» директорка Городенківської багатопрофільної лікарні Олександра Косовець, у кабінеті зможуть отримати гінекологічні послуги та психологічну допомогу жінки з інвалідністю, а також жінки, які постраждали від гендерно зумовленого насильства.

Кабінет відкрили в жіночій консультації для збереження анонімності.

«Ми вибрали кабінет саме в жіночій консультації для того, щоб не виникало запитань: чому і куди йде жінка. Вона заходить сюди, як на звичайний огляд до акушера-гінеколога, і може отримати допомогу анонімно. Якщо щось трапилося і ведеться слідство, працівники поліції будуть знати, що є такий кабінет і саме сюди жінка поступає», — зазначила Олександра Косовець.

Працюватиме кабінет цілодобово за адресою: вул. Шептицького, 24. Тел.: (03430) 21092.

На його облаштування виділили понад 350 тис. грн. зокрема понад 250 тис. грн  надав «Український жіночий фонд». У рамках проєкту фонд планує відкрити такі кабінети в 20 містах у шести областях України. Зокрема на Прикарпатті їх відкриють також у Івано-Франківську, Коломиї та Надвірній.

Фото: «Суспільне»