Заяву на усиновлення дитини можна буде подати онлайн

Усі охочі взяти дитину на виховання у сім’ю зможуть подати необхідні документи онлайн. Про ухвалене Міністерством соцполітики рішення повідомила його очільниця Марина Лазебна.

Подати заяву незабаром можна буде через особистий кабінет на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг (розділ «Сім’я»), прикріпивши до неї необхідні документи, згенеровані з різних баз даних, державних реєстрів та інформаційних систем.

Первинну консультацію щодо всиновлення також можна буде отримати як під час особистого прийому, так і онлайн. За результатами консультації людина зможе або впевнитись у своєму бажанні та спроможності бути усиновлювачем або обрати іншу форму сімейного виховання – опіку, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, сім’ю патронатного вихователя.

«Це – важливий крок до розвитку та популяризації усиновлення в нашій країні. І я вдячна Дар’ї Герасимчук за ініціативу в цьому питанні. Цифровізація зробить бюрократичні процеси простішими та швидшими для людини. Можливість частину процесу здійснити онлайн важливо в умовах воєнного стану, адже це допомагає не наражати людей зайвий раз на небезпеку під час відвідування установ та очікування в чергах», – зазначила Марина Лазебна.

Нагадаємо, в Україні спростили правила влаштування дитини під патронат в період воєнних дій.