Єдині табори для незрячих дітей з усієї України влаштовують на Закарпатті (ФОТО)

Впродовж літа у Закарпатській області влаштовують єдині в Україні табори для незрячих дітей. Як повідомили у Львівській міськраді, їх організовує впродовж літа Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів — УСІ» й фінансують партнери з Фінляндії та Норвегії.

Відпочинок триває протягом тижня. Для дітей проводять пізнавальні екскурсії, адаптовані для людей з порушеннями зору, щодня відвідують басейн та аквапарк. Окрім розважальної програми, існує й корекційно-розвиткова — з дітьми працюють тифлопедагоги, психологи, фахівці з IT-технологій, артисти і актори, які організовують для дітей щоденні ранкові та вечірні креативні заняття.

Дітей також вчать самостійно складати валізу, вмиватися, готувати страви й обслуговувати себе в побуті, створювати презентації та таблиці в різних форматах, писати гранти й орієнтуватися у просторі з тростинкою.

Щодня з дітьми також записують аудіокнигу в ролях, розвиваючи їхні акторські здібності, а щовечора влаштовують перегляд фільмів з аудіодискрипцією.

Для батьків проводять тренінги для кращого розуміння особливостей їхніх дітей.

У таборі вже побувала перша група дітей від 6 років з Вінниці, Волині, Краматорська, Львова та Львівщини, а також Одеси. Наступна група віком від 14 до 16 років виїхала на Закарпаття сьогодні, 31 липня. Це діти з Дніпропетровщини, Запорізької, Львівської, Кіровоградської областей, а також Івано-Франківська, Києва, Львова, Тернополя та Хмельницького.


Фото Львівської міськради

Читайте також: Майже тисяча дітей отримали по 14 тис. грн на оздоровлення.