В Україні створили Державну службу у справах дітей

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про створення Державної служби у справах дітей. 

Служба реалізовуватиме державну політику у сфері захисту прав дітей, соціальної підтримки сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання та усиновлення.

«Сьогодні ми створили орган, який опікуватиметься забезпеченням прав кожної дитини, у тому числі її права на життя в родині, та якісною роботою установ і органів, відповідальних за піклування про дитину. Україна — не для інтернатів. Тому ми посилюємо  координацію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, служб у справах дітей, щоб кожна дитина змогла відчути батьківську любов», — розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Серед завдань новоствореної служби:

  • координація надання соціальної підтримки та соціальних послуг сім’ям з дітьми (у тому числі тим, над якими встановлено опіку чи піклування), прийомним сім’ям, сім’ям патронатних вихователів, дитячим будинкам сімейного типу, усиновлювачам;
  • здійснення моніторингу за дотриманням місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями, фізичними особами законодавства щодо захисту прав дітей;
  • взаємодія з дипломатичними установами України за кордоном для забезпечення дотримання прав дітей–громадян України та їх повернення на батьківщину.

Фото: freepik.com

Читайте також: Послугу соціального супроводу сімей вдосконалять.