В Україні надлишок безробітних керівників

Професійно-кваліфікаційний дисбаланс та різниця між попитом та пропозицією щодо представників окремих професій є однією з основних проблем на ринку праці. Про це повідомили в Державній службі зайнятості.

Найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих працівників робітничих професій. Серед поданих вакансій 22 % — кваліфіковані робітники з інструментом (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, пекар, слюсар-електрик), 17 % — робітники з обслуговування машин (водій, тракторист-машиніст с/г виробництва, токар, оператор заправних станцій, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана) і лише 15 % — професіонали (вчитель, вихователь, фармацевт, інженер, лікар, психолог, інженер з охорони праці).

Загалом серед зареєстрованих безробітних 43 % мають вищу освіту, а в окремих великих містах — до 60 % і вище. При цьому, кількість безробітних з-поміж колишніх керівників, професіоналів та фахівців утричі перевищує кількість відповідних вакансій.

Фото: news.dtkt.ua