Затримок пенсій не буде

Пенсійний фонд не має дефіциту внесків, тому пенсії українцям виплачуватимуть вчасно. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону.

Посадовиця підкреслила, що так буде й наступного року.

«У нас з пенсійною системою все гаразд. Пенсійний фонд не має дефіциту внесків. Він вчасно здійснює платежі. Минулого місяця навіть погасив заборгованості за минулі роки перед казначейством. Фінансовий стан Пенсійного фонду сьогодні є сталим, оптимістичним і повністю забезпечує всі потреби. І ми переконані, що саме так буде і наступного року», – наголосила Жолнович.

За її словами, це дасть можливість, зокрема, провести індексацію пенсій наступного року.

Як повідомили в Пенсійному фонді, план надходжень від єдиного соціального внеску, за десять місяців 2022 року перевиконано на 3,5%, або на 10,1 млрд грн. Запланований розмір надходжень становив 289,4 млрд грн, а в ПФУ вже надійшло 299,5 млрд.

Позитивна динаміка надходжень спостерігалась протягом шести місяців цього року – найбільша протягом серпня, вересня та жовтня. Найгірша ситуація була в березні та квітні.

Загалом же доходи Пенсійного фонду (власні та державні кошти на фінансування пенсійних та інших виплат) за десять місяців становлять 492,9 млрд грн, що на 76,4 млрд грн більше, ніж торік за цей самий період.

Чому в жовтні частина пенсіонерів залишилася без підвищень виплат – дивіться пояснення пенсійного експерта.

Ілюстративне фото: aboutswiss.ch