Українці в Польщі зможуть отримувати пенсії через місцеву пошту

Українцям, які через війну змушені були евакуюватися до Польщі, хочуть дозволити отримувати пенсійні виплати через місцеві поштові відділення. Як повідомили в Мінреінтеграції, способи врегулювання цього питання розглянули під час наради з обговорення проблемних питань, які виникають в українських шукачів притулку на території Польщі, під головуванням очільниці міністерства Ірини Верещук.

За словами посадовиці, більшість літніх людей, які виїхали до Польщі, наразі не можуть скористатися українською пенсією, і цю проблему потрібно вирішувати.

Технічна можливість переведення пенсійних виплат у Польщу є. Водночас, як зазначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський, пошта Республіки Польща готова виплачувати українцям пенсії готівкою, чкрез міжнародні перекази між нею й Укрпоштою. Окрім цього, через пошту Польщі українці зможуть пересилати необхідні пакети документів напряму до Пенсійного фонду.

Єдиною перешкодою для отримання пенсій таким чином є потреба нормативного врегулювання. Як наголосила Ірина Верещук, наразі відповідний законопроєкт уже розроблений і потребує якнайшвидшого доопрацювання та узгодження, після чого його можна буде передати для ухвалення Верховною Радою.

Ілюстративне фото: 2day.kh.ua