Учасники бойових дій можуть вийти на пенсію достроково

Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком. Як нагадують у ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області, це передбачено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Дострокову пенсію за віком призначають чоловікам після досягнення 55 років за наявності не менше ніж 25 років страхового стажу, жінкам — після досягнення 50 років за наявності не менше ніж 20 років стажу.

До учасників бойових дій належать:

  • військовослужбовці, особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях;
  • особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (члени добровольчих формувань);
  • особи з-поміж резервістів, військовозобов’язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус УБД відповідно до пункту 19 статті 6 (учасники АТО).

Достроковий вихід на пенсію за віком доцільний, якщо:

  • учасник бойових дій не набув права на пенсію за вислугу років, передбачену законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • якщо військовослужбовець продовжує військову службу, але досяг вищевказаного пенсійного віку та набув необхідного стажу.

Водночас дострокова пенсія за віком не може бути призначена особам, які працювали у військових частинах (вільно наймані особи), брали участь в бойових діях і яким присвоєно статус УБД.

Читайте також: На які пільги мають право учасники бойових дій.

Фото: armyinform.com.ua