У певних випадках при призначенні пенсії потрібно подати довідку про зарплату до липня 2000 року

У певних випадках при поданні заяви на призначення пенсії потрібно надати довідку про зарплату за період до 1 липня 2000 року. Про які випадки йдеться, нагадали в Пенсійному фонді України.

Отже, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Зарплата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб.

Довідку про зарплату до 1 липня 2000 року потрібно надати у двох випадках:

– у разі, якщо людина після 1 липня 2000 року набула менше ніж п’ять років страхового стажу (у такому разі до Пенсійного фонду потрібно подати довідку про зарплату за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року);

– за власним бажанням, якщо в період роботи до липня 2000 року людина мала високооплачувану роботу або ж працювала за сумісництвом.

Таку довідку про заробітну плату видає підприємство, установа чи організація, де працювала людина, на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену зарплату.

Читайте також: Як подати заяву, щоб не втратити частину пенсії.

Фото: depositphotos/Syda_Productions