Пенсіонери на радіоактивно забруднених територіях не отримують доплати через брак коштів

Частина пенсіонерів, які не працюють і проживають на території радіоактивного забруднення, не отримують встановлених законодавством доплат до пенсій через брак коштів. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі Українського радіо.

Йдеться про доплати в розмірі однієї, двох або трьох мінімальних зарплат, передбачені статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Право на них відновив Конституційний Суд 17 липня 2018 року в справі № 6-р/2018. За словами міністерки соцполітики, за час призупинення цієї норми сформувалась заборгованість, на покриття якої не вистачає коштів.

«Звісно, цих ресурсів не вистачає, бо ми платимо поточні пенсії для всіх пенсіонерів у рамках страхових виплат», — зазначила Жолнович.

Окрім цього, вона висловила сумнів щодо доцільності таких виплат.

«Йдеться не про пенсіонерів-ліквідаторів, не про пенсіонерів, які постраждали, а про людей, які умовно все життя пропрацювали у Львівській області, а під пенсію купують будиночок у Житомирській, переселяються й подають заявку на виплату цієї пенсії», — сказала посадовиця.

Фото: sofotg.dosvit.org.ua