Частині пенсіонерів можуть перевести виплати з банків на Укрпошту

Частині пенсіонерів можуть змінити порядок здійснення пенсійних виплат – замість переказів через банки їх доставлятимуть через поштові відділення. Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, таке рішення ухвалили на засіданні Уряду сьогодні.

Такий порядок виплат можуть застосувати до пенсіонерів, які проживають в районах проведення бойових дій чи регіонах, які перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні.

«Передбачено, що у разі надходження до Мінсоцполітики та/або Пенсійного фонду інформації від НБУ щодо неможливості здійснювати уповноваженими банками виплату сум пенсій та грошових допомог одержувачам на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), їх виплата у наступному виплатному періоді одержувачам здійснюватиметься через АТ «Укрпошта» за умови підтвердження технічної можливості здійснювати такі виплати та подання звіту про виплату пенсій на відповідних територіях за минулий виплатний період», – зазначив Мельничук.

Пенсію переведуть з банку на Укрпошту, якщо за поточними рахунками пенсіонерів протягом 60 днів, що передують даті повідомлення про неможливість здійснювати видачу коштів, не проводилися видаткові операції, та які з 24.02.2022 не звертались до органів Пенсійного фонду або до органів соціального захисту населення щодо способу виплати їм пенсій та грошових допомог.

Нагадаємо, фінансування пенсій за червень розпочали вчасно.