У Мінсоцполітики пояснили причини обмеження виплат для ВПО

З 1 серпня змінюється порядок здійснення виплат ВПО. Про причини такого рішення в ексклюзивному коментарі Соціальній інформаційній платформі розповіла перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак. За її словами, на початку повномасштабного вторгнення ніхто не розумів, скільки триватиме воєнний стан. Тому обмежувальні заходи й не з’явилися. 

«Ми продовжуємо на пів року допомогу для тих осіб, які отримують її, наприклад, з квітня чи липня 2022 року. Тобто вже понад рік. Або шість, дев’ять місяців. Таким чином вони сукупно будуть отримувати цю допомогу 15, 18 місяців чи більше. І це насправді дуже великий період. Коли ухвалювалось рішення про допомогу для ВПО, це робилося з припущення, що воєнний стан пробуде недовго. Ніхто не знав і не міг передбачити, що війна триватиме так багато місяців. Тому в той час і не з’явився обмежувальний термін для надання виплат», пояснює посадовиця.

Цим рішенням держава хоче стимулювати переселенців докладати зусиль для свого фінансового забезпечення: влаштовуватися на роботу, перекваліфіковуватися, відкривати бізнес. 

«Коли ми допомагаємо родині, нам дуже важливо знайти той баланс, коли ми не починаємо заміщувати допомогою від держави стимул працевлаштовуватися. Насправді є випадки, і про це говорять зокрема й керівники обласних державних адміністрацій, що родина отримує допомогу, наприклад, у 10 тисяч гривень, у неї немає стимулу йти працювати в селі. Для нас дуже важливо, щоб люди зрозуміли, що в них є час, коли держава буде їм допомагати, але він не нескінченний. Цей час у них є, щоб здійснювати свої зусилля для своєї фінансової забезпеченості»,наголосила Марчак.

Читайте також: «Держава не може собі дозволити платити допомогу всім», — координаторка БФ «Восток SOS» про зміни у виплатах для ВПО.

Фото: gorod.sumy.ua