Що робити, якщо втратили паспорт

Під час війни люди втрачають документи при переїздах, разом з іншим майном. У такому випадку допоможе мобільний застосунок Дія. Паспорт громадянина України у формі картки (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, які сформовані у Дії, мають таку ж юридичну силу, що й звичайні.

Ці документи можна пред’являти для посвідчення своєї особи під час перевірки працівниками правоохоронних органів, у тому числі на блокпостах. А також використовувати для перетину державного кордону з Польщею та Молдовою.

Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Адреси, контакти та графіки роботи ЦНАПів дивіться тут.

Також паспортні послуги знову доступні в підрозділах Державної міграційної служби. Тут можна відновлення втрачений паспорт, а також на п’ять років подовжити строк дії закордонного паспорта. Для цього працівник установи проставляє в протермінованому паспорті відповідну відмітку. Також працівники служби вносять інформацію про дитину віком від 0 до 18 років до закордонних паспортів батьків чи їхніх законних представників.

Перевірити, чи працюють відповідні підрозділи у вашому регіоні та знайти контактну інформацію, можна за посиланням.

За кордоном оформленням загублених, знищених та протермінованих документів займаються українські консульства. Послуги мають надавати невідкладно. У консульстві можна:

– отримати інформаційну підтримку;
– продовжити термін дії закордонного паспорта;
– внести відомості про дітей, молодших 16 років, до паспорта одного з батьків;
– оформити свідоцтво про підтвердження особи на випадок, якщо у вас є лише внутрішній паспорт (старого зразка), де відсутні записи латиницею.