Готується створення єдиної системи автоматизованого контролю за виплатами соцпослуг

Ще кілька місяців тому Національна соціальна сервісна служба потребувала облаштування робочих місць своїх працівників технічними засобами. Сьогодні  вона активно розвивається в напрямі цифрових ресурсів та послуг. Про це Соціальній інформаційній платформі розповів голова Національної соціальної сервісної служби Василь Луцик.

«У нашому органі цифровізація була відсутня взагалі. Не мали жодної одиниці техніки на балансі в територіальних підрозділах. Центральний апарат був лише на 30 % технічно забезпечений. За п’ять місяців нам вдалося забезпечили мінімальним набором техніки територіальні підрозділи та апарат для виконання покладених на нас функцій. Наступні наші кроки — розроблення нової інформаційної системи ЄІАС «Діти». Ми підготували  технічне завдання. ІТ-спеціалісти вже взяли його в роботу. Очікуємо на початку нового року перші результати», — каже посадовець. 

Ще один наш виклик для служби — створення Єдиної системи автоматизованого контролю за виплатами соцпослуг. З її допомогою буде можливість контролювати правильність нарахування виплат, вчасно реагувати на всі порушення прав громадян.

«Наступне питання, яке в нас виникає у зв’язку з цифровізацією — доступ до нових баз даних. Адже перевірка місць проживання внутрішньо переміщених осіб неможлива без доступу до системи обміну інформацією прикордонної служби «Аркан». Перевірка дотримання прав дітей також потребує доступу до баз міграційної служби й органів РАЦС. Тому в цьому аспекті активно розвиваємо взаємодію з іншими органами», — розповідає Василь Луцик. 

На розроблення цифрових послуг служба планує використовувати донорські кошти та активно шукає нових підрядників, які готові взятися за принципово нові продукти так, аби вони інтегрувались з уже наявними.

Авторка: Ганна Швець, фото: uplan.org.ua

Читайте також: Помічники ветеранів з’являться в дев’яти областях.