Відключення електроенергії триватимуть до кінця опалювального сезону

Ситуація з подачею електроенергії в Україні залишається складною. Через потужні обстріли з боку російських військ продовжують застосовувати стабілізаційні відключення електроенергії: як планові, так і аварійні — значно триваліші, ніж раніше.

Аварійні роботи тривають по всій країні — насамперед заживлюються об’єкти критичної інфраструктури: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення тощо.

«Через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. Ми підготували енергетичну мережу до включення в роботу електростанцій, але дефіцит потужності в системі —  все ще 50%. Неможливо зараз назвати жодних точних термінів повного відновлення», — розповіли в Укренерго.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, з огляду на ситуацію стабілізаційні відключення можуть тривати до кінця опалювального сезону.

Попри складну ситуацію з електроенергією, більшість українців не планують залишати свої домівки. Про це свідчить дослідження компанії Gradus Research. За результатами нещодавно проведеного ними опитування, 65% респондентів навіть у разі відсутності електроенергії в холодну пору року залишатимуться на поточному місці перебування. 6% у такому разі планують переїхати в іншу область, 5% — в інший населений пункт, 20% не визначились з відповіддю. І лише 3% готові переїхати за кордон.

Читайте також: Європа збиратиме генератори для України.

Фото: freepik