В Україні стартував безкоштовний обмін старих лампочок на енергоощадні

До кінця лютого українцям видадуть 20 млн безкоштовних енергоощадних лампочок. Сьогодні, 30 січня, офіційно стартувала програма з безкоштовного обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи. Про це повідомила міністерка економіка Юлія Свириденко.

Реалізацію проєкту розпочнуть з великих міст й поступово дійдуть до найменших сіл. Програма триватиме не один місяць. Усього планують видати до 50 млн лампочок, 20 млн з яких — протягом лютого.

Отримати безкоштовні лампочки може кожен повнолітній українець — п’ять старих лампочок можна обміняти на нові у відділеннях Укрпошти. Для цього потрібно:

– залишити відповідну заявку через застосунок «Дія»;

– чи прийти у відділення Укрпошти, віддати лампочки, пред’явити паспорт та ідентифікаційний код і отримати LED-лампи.

«Така проста річ, як заміна лампи розжарювання на LED-лампи дозволить нашим енергетикам балансувати систему та зменшити відключення світла, а для українців — це теж можливість економити на рахунках, а також сформувати нові побутові звички, зокрема, свідомо і ощадливо споживати електроенергію», — наголосила Свириденко.

Загалом світлодіодні лампи забезпечують економію електроенергії в середньому у вісім разів, адже споживають близько 7–8 Вт на годину, тоді як лампа розжарювання такої ж яскравості — 60 Вт.