У потягах далекого сполучення хочуть запровадити жіночі купе

Задля безпеки поїздок у потягах далекого сполучення планують запровадити жіночі купе. Про це розповіли в пресслужбі Укрзалізниці.

Наразі триває робота над розробленням потрібних IT-рішень (на першому етапі впровадження послуги придбати квитки можна буде виключно через мобільний застосунок Укрзалізниці) та внесенням потрібних змін до нормативних актів. Окрім цього, в Укрзалізниці активно вивчають аналогічний досвід окремих країн Азії та Європи.

«Поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе», — зазначив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.

Послугу тестуватимуть протягом кількох місяців, після чого ухвалюватимуть рішення про її масштабування — усе залежатиме від попиту та відгуків.

Окрім цього, в Укрзалізниці наголошують, що безпека в потягах залежить від комплексу заходів, які поступово впроваджують, зокрема, наявність тривожних кнопок та сигналізацій у купе, відеоспостереження та посиленого патрулювання. Зокрема всі модернізовані та нові вагони (близько 15 % активного складу) оснащені відеоспостереженням та кнопками виклику провідника.

Фото: Getty Images