Більше українців зможуть взяти доступну іпотеку

Взяти доступний кредит на придбання житла зможе більше українців. Сьогодні стартував новий етап програми «єОселя». Як повідомили в Мінекономіки, відтепер подати заяву на іпотеку під 7 % річних зможуть ветерани війни, учасники бойових дій, члени їхніх сімей чи родин загиблих ветеранів чи захисників, внутрішні переселенці на громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.

Нормативною вважається площа не більша ніж 52,5 кв. метра для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 кв. метр — на кожного наступного члена сім’ї.

Програма орієнтована на первинний ринок житла, тому є певні обмеження щодо будинків, у яких можна взяти квартиру — це має бути або будинок, не старший трьох років, або будинок, який тільки зводить забудовник, акредитований одним з банків-партнерів програми: Ощадбанком, «ПриватБанком», Укргазбанком, банком «Глобус» чи Sky Bank.

Подати заявку на отримання кредиту можна через портал «Дія».

Окрім цього, подати заявку на іпотеку під 3 % річних все ще можуть військовослужбовці, силовики, медики, педагоги та науковці.