Японія передала 340 ноутбуків українським освітнім центрам

Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва JICA передали 340 ноутбуків для доступу до дистанційного навчання у цифрових освітніх центрах. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки в Україні.

У межах пілотного проєкту 200 ноутбуків уже доставлено в Чернігівську та Київську області. Ще 140 буде доставлено до цифрових освітніх центрів Миколаївської області.

«Сьогодні понад 1,5 млн школярів в Україні навчаються дистанційно. Ці діти не мають можливості здобувати освіту офлайн, адже перебувають близько до зон активних бойових дій або їхні школи зруйновано. Багато з учнів не мають доступу до технічного обладнання або інтернету. Наше завдання — забезпечити такий доступ якомога більшій кількості дітей. Цифрові освітні центри є ефективним рішенням для продовження навчання та соціалізації дітей», – прокоментував заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Концепцію цифрових освітніх центрів розробив благодійний фонд savED з метою надання швидкої освітньої допомоги постраждалим громадам, де доступ до навчання ускладнений.

«Центри не просто надають гаджети, але і створюють можливість для дітей здобувати повноцінну освіту, відвідувати позашкільні заняття, спілкуватися та всебічно розвиватися», – наголошує керівниця відділу регіонального розвитку savED Анна Пуцова.

Міністерство освіти і науки України поставило завдання створити 200 цифрових освітніх центрів, щоб діти могли продовжувати навчання.

Нагадаємо, раніше учителі шести областей отримали 818 ноутбуків.

Фото: mon.gov.ua