На облаштування укриттів у школах виділили 1,5 млрд грн

В Україні тривають заходи з облаштування безпечних умов у середніх навчальних закладах, зокрема укриттів. Як повідомили в Міністерстві освіти та науки України, Кабмін затвердив надання 1,5 млрд грн державної субвенції для облаштування захисних споруд у школах.

Цю суму розподілять між областями, залежно від кількості учнів, які навчаються в дистанційному та змішаному форматах. Кошти використають на як на будівництво, так і на реконструкцію, реставрацію чи капітальний ремонт укриттів.

Загалом за даними МОЗ наразі близько 30 % шкіл не мають захисних споруд.

Ще 1 млрд грн уряд виділив на закупівлю шкільних автобусів. За словами міністра освіти Оксена Лісового, підвезення до шкіл наразі потребують близько 300 тис. дітей.

Автобуси надаватимуть у такій послідовності:

  • опорні школи з не менше як 100 учнями, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок військових дій або передані на військові потреби;
  • опорні школи з не менше як 200 учнями, в яких навчаються діти з населених пунктів, де школи зруйновані и пошкоджені;
  • опорні школи з не менше як 200 учнями, які створять протягом 2023 року;
  • опорні школи з не менш як 200 учнів;
  • інші заклади з не менш як 100 учнями, які оптимізовані, об’єднані, реорганізовані або будуть оптимізовані, об’єднані або реорганізовані протягом 2023 року.

Нагадаємо, що попри заяву очільника Держслужби якості освіти Руслана Гурака, школи не переводитимуть на 12-річну систему наступного року.

Фото: kyiv.comments.ua