З Херсона евакуювали пенсіонера, який зібрав понад пів мільйона для ЗСУ на очах окупантів

75-річний Григорій Миколайович Янченко прожив в окупованому Херсоні майже сім місяців. Проте це не завадило дідусю-патріоту збирати кошти для Збройних сил України.

Пенсіонер щодня виїжджав у центр окупованого міста, де за допомогою програвача вмикав українські пісні, а всі гроші, які йому давали люди, пересилав для ЗСУ. Як повідомив чоловік кореспонденту ТСН, загалом за час окупації йому вдалось зібрати понад 600 тисяч гривень.

Сам пан Григорій колись служив у псковській дивізії, а з початком війни росії проти України у 2014 році почав збирати гроші для українських десантників та добробатів. За вісім років передав на фронт майже вісім мільйонів гривень.

Нещодавно «дядю Гришу» вивезли з Херсона до Запоріжжя – після численних попереджень та погроз колаборанти повідомили, що за кілька днів його чекають у підвалах. Знайомі переправили пана Григорія катером в Олешки, звідти – до Василівки. Зараз він знаходиться у волонтерському центрі у Запоріжжі.

Бійці, яким дядя Гриша допомагає от уже вісім років, пропонують відвезти його далі від фронту, проте він категорично відмовляється – каже, так само збиратиме гроші на ЗСУ в Запоріжжі. Не хоче їхати далеко від Херсона, бо сподівається повернутися туди вже незабаром – після звільнення міста.