Мешканець Херсонщини пройшов пішки понад дві сотні кілометрів, аби вибратись з окупації

Пенсіонер Віктор Чайка із села Приморське Херсонської області змушений був пішки рятуватись з окупованого росіянами села.

Як розповів чоловік виданню «Шумськ.info», з першого дня повномасштабної війни через їхнє село вирушили російські колони з окупованого Криму на Херсон та Миколаїв. Місцеві мешканці знищили кілька одиниць ворожої техніки, поціливши у них «коктейлями Молотова», але росіяни у відповідь почали стріляти по будинках.

Коли 15 березня селяни вийшли у поле на посівну – окупанти почали обстрілювати техніку, а згодом – зливати собі дизельне паливо.

Коли росіяни почали перетягувати техніку в Скадовськ, а над Приморськом почали літати ракети, пенсіонер вирішив рятуватися. Він взяв із собою невелику сумку з речами, щоб мати змогу переодягнутися, – і пішки вирушив у дорогу. Пройшов з Приморського 12 км до Скадовська, звідти – 40 кілометрів до Голої Пристані, потім – ще 25 кілометрів до Олешків, звідти – на Херсон, Берислав та у бік Нікополя. Не раз мусив ночувати у кущах, адже у разі руху вночі могли стріляти без розмов.

Загалом за п’ять днів чоловік подолав 250 км, доки разом з двома випадковими попутниками не зустрів українських військових на межі Херсонської та Дніпропетровської областей – вони якраз визволили Нововоронцовку. Військові завезли чоловіків у безпечне місце.

Згодом Віктор Чайка потрапив до Мар’їнки, далі – до Кривого Рогу, Дніпропетровська та Запоріжжя, звідти на потягу до Тернополя та села Биківці, де його прихистили місцеві мешканці. Наразі чоловік у безпеці, проте не знає, коли зможе повернутися до рідної домівки.

Нагадаємо, ще одному пенсіонеру з Херсонщини вдалось вкрасти з-під носа в росіян УРАЛ.