Картини пенсіонера-двірника хочуть виставляти за кордоном (ФОТО)

Київський двірник Леонід Бурковський 20 років малював картини «в стіл», нікому не показуючи свої роботи. Але у 72 роки влаштував першу «виставку» прямо у своєму дворі — і його роботами зацікавилися музейники Києва та Польщі. З талановитим пенсіонером поспілкувалися журналісти «Радіо Свобода».

Чоловік працює двірником у Печерському районі столиці вже 13 років — каже, після того, як прогорів його бізнес у 59 років, нікуди більше не брали.

А у вільний час малював —  цим він захопився у 52 роки. Загалом за 20 років художник-аматор створив понад тисячу картин. Одного разу вирішив влаштувати виставку у дворі, де працює, — обіцяв тамтешнім мешканцям.

Роботи чоловіка не лише вподобали жителі Печерська, а й помітили працівники Київського музею-майстерні І. П. Кавалерідзе, які й влаштували йому виставку — усього виставили 70 робіт.

«Нас зацікавила його самобутність, його сміливість, жага до творчості. Те, що він просто взяв і зробив», — розповіла завідувачка виставкового відділу музею Олександра Савелюк.

Стиль митця визначили, як авангардизм і абстракціонізм, з’явилися перші поціновувачі, які навіть хочуть придбати його твори. Сам чоловік каже, що для нього головне — не гроші, а визнання. І воно може набути міжнародного масштабу, адже, як повідомляє видання «ШоТам», художник нещодавно отримав пропозицію про виставку в Польщі.


Фото: Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе, bbc.com

Читайте також: Жителька Дніпропетровщини відроджує давнє мистецтво соломоплетіння.