Знайти медзаклади для отримання психологічної допомоги можна на онлайн-мапі

В Україні створили онлайн-мапу медичних закладів, в яких можна отримати психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я. Про це повідомили в Національній службі здоров’я. Вона полегшує пошук найближчого закладу, де надають фахову медичну допомогу.

За словами голови НСЗУ Наталії Гусак, тільки з початку року за психологічною допомогою до сімейних лікарів звернулися понад 17 тисяч українців.

Скільки закладів відображається на мапі?

Усі медзаклади, які безоплатно надають психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я за договором із Національною службою здоров’я України. Наразі на мапі ж дані щодо 8201 лікаря в 3346 медзакладах.

Інформація щодо яких фахівців є на мапі?

На мапі відображається інформація як про сімейних лікарів, які пройшли необхідну підготовку, так і про вузьких спеціалістів: психологів, психіатрів, психотерапевтів, зокрема і дитячих.

Як скористатися мапою?

  1. Зайдіть на сайт НСЗУ у розділ «Е-дані».
  2. На лівій панелі оберіть «Аналітичні панелі (Дашборди)» та перейдіть до дашборду «Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога».
  3. Для збільшення дашборду натисніть на стрілочки у правому нижньому куті. Для перегляду дашборду зі смартфона необхідно увімкнути функцію автоповороту в налаштуваннях і перевернути смартфон горизонтально.
  4. Оберіть область, громаду або населений пункт.
  5. Оберіть вид допомоги, який цікавить:
  • первинна, якщо шукаєте сімейного лікаря, терапевта або педіатра, який пройшов підготовку та надає психологічну допомогу;
  • амбулаторна, якщо шукаєте поліклініку, де є лікар-спеціаліст (психолог, психіатр, психотерапевт). Звернутися до психіатра можна без направлення;
  • стаціонарна, якщо шукаєте спеціалізований медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу. Для звернення направлення також необов’язкове.
  • мобільна, якщо шукаєте медзаклад, який надає допомогу за пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Така допомога надається за місцем проживання людини.
  1. За допомогою поля «Посада лікаря» можна обрати необхідного фахівця: лікар загальної практики — сімейний лікар, лікар-психіатр, лікар-психолог тощо.

7.  На мапі з’являться медзаклади, які відповідають застосованим фільтрам, їхні адреси та телефони, за якими можна звернутися або записатися на прийом.

Читайте також: COVID-сертифікат в Україні більше не потрібен.