Внутрішньо переміщені медпрацівники можуть отримувати зарплату за основним місцем роботи

Під час воєнного стану медики зі статусом ВПО можуть отримати роботу за новим місцем проживання. При цьому зарплату виплачуватимуть за основним місцем роботи. Про це нагадують у Міністрерстві охорони здоров’я.

Це питання врегульовано наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».

Після отримання довідки про набуття статусу внутрішньо переміщеної особи, медпрацівники можуть працевлаштуватись за тимчасовим місцем проживання. Для цього потрібно звернутися до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій, які направлять на роботу до медзакладу, де є потреба у відповідних кадрах.

При працевлаштування облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані направляються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує зарплату.

Виїхати на роботу до іншого закладу охорони здоров’я медик може з дозволу головного лікаря та військової адміністрації.

Як зазначають у МОЗ, станом на сьогодні такою можливістю працевлаштування скористались 3582 внутрішньо переміщені медпрацівники.

Нагадаємо, задля збереження робочих місць, уселищі на Київщині замість лікарні працюватиме мобільний госпіталь.