У лікарнях України офіційно ввели посади капелана, психотерапевта та клінічного психолога. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.
«В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта», – зазначили в МОЗ.
Капелани займатимуться «духовною опікою» не лише пацієнтів медзакладів, але їхніх рідних та персоналу лікарні.
При формуванні капеланських служб дотримуватимуться принципу міжконфесійності.
До роботи на посаді «капелан в охороні здоров’я» допускатимуть осіб, які здобули вищу освіту не нижче бакалаврського рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня, з умовою до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».
Окрім цього, в українських лікарнях працюватимуть клінічні психологи та психотерапевти. Це передбачено наказом МОЗ від 30.09.2022 № 1782.
«Клінічними психологами» працюватимуть магістри чи спеціалісти за фахом «Психологія», за умовою до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія».
«Психотерапевтами» зможуть працювати особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія» та пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «Психотерапія».
Нагадаємо, в Україні запустили гарячу лінію для онкохворих.