В Україні зафіксували перший випадок зараження новим штамом підвиду коронавірусу

На Сумщині зафіксовано перший випадок зараження новим штамом підвиду коронавірусу «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен», повідомляють у МОЗ.

Як зазначається у повідомленні з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров’я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Тим не менш, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

«На своєму засіданні 5 січня 2023 р. технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант «Omicron», який циркулював раніше», — повідомляють у МОЗ.

З 22 жовтня 2022 р. по 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом «Omicron» XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).

Нагадаємо, постраждалих у Броварах лікуватимуть в Австрії та Швейцарії