В Україні готуються до нової хвилі COVID-19

У Європі зараз фіксують різке зростання захворюваності на коронавірус. Нова хвиля невдовзі може зачепити й Україну, адже українці активно повертаються додому, а протиепідеміологічні заходи в державі нині майже не виконуються.

За минулий тиждень в Україні уже зареєстрували 1106 випадків COVID-19, що майже на 13% більше, ніж тижнем раніше.

Проте міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що попри зростання числа хворих, кількість госпіталізацій збільшується незначно. Водночас він запевняє, що Україна готова до зростання кількості пацієнтів з COVID-19.

“Потенційно готуємось до нової хвилі зростання кількості і готуємо для цього систему охорони здоров’я. У нас є препарати, є засоби індивідуального захисту, які ми вже не вимірюємо в кількості, а в палетах. Ми їх не розпаковуємо, а розкидали по всіх складах на території України, щоб у разі потреби роздати”, – розповідає Віктор Ляшко.

Наразі Віктор Ляшко закликає українців не нехтувати правилами епідемічної безпеки і підготуватися до того, що восени та взимку випадки COVID-19 почастішають, хоча й висловлює надію, що пандемія йде на спад.

“Хочеться мати таку надію, що невдовзі ВООЗ озвучить, що пандемія – все, COVID-19 стане сезонним захворюванням, і ми будемо до нього готуватися як до грипу”, – говорить Віктор Ляшко.

Разом з тим нагадаємо, що Україна отримає грант $1,7 млрд на оплату медичних послуг.